OSÍK.cz oficiální internetové stránky obce Osík, vesnice roku 2008

Lyžařská procházka

V letošní, snad už tradičně, skoupé zimě se pár dní dalo v Osíku alespoň běžkovat. S akcí "Okolo Osíku" na běžkách se nedalo otálet a po vyhlášení, ve čtvrtek 21.2.2013, se vycházka konala v sobotu 23.2., se startem ve 14 hodin ze hřiště Mateřské školky. Organizátor Jan Němec projel trať dvakrát denně a v sobotu dopoledne oběhl 10,5 km za 1h 20 minut.
Polední sněžení však z tratě udělalo dost náročnou záležitost, přesto se nenechalo odradit dalších devět zájemců. Projeli jsme za cihelnou k zahradě, pak přes "itálii" (mnozí zde byli poprvé) do Osíckého údolí, kde jsme pozdravili pár srnek. Po fotodokumentaci nad Desinkou se pokračovalo za rybník a čp.1 k Rokli, kde se jízda opravdu stávala spíše chůzí. Docela znaveni dvouhodinovým putováním jsme u Ruláku usoudili, že docházejí síly a je třeba skončit u "Vodoucha".
Jelikož se jednalo o akci ke 130. výročí založení TJ Sokol Osík, jsme rádi, že běžci zvládli cílovou metu 130 km. Že to není možné? Ale ano, počítejte se mnou: jelo nás 10 x 6,5 km (u Ruláku) x 2 (dvě stopy na každého) = 130 km.
Tak Nazdar a příště ať je nás více.
Jan Němec