OSÍK.cz oficiální internetové stránky obce Osík, vesnice roku 2008

Atletický víceboj

Osík vyrazil na toto klání s pěkným počtem 9-ti dětí. Nejvíce se dařilo Romče Vašíčkové, která si vybojovala 2. místo a pěknou stříbrnou medaili. Přitom zlato jí uteklo o pouhý 1 bodík a díky tomu, že se jí zcela nepovedl skok oproti svému standardu. Proto se rozhodla, že o to více zabojuje o týden později na republikovém kole, což se jí bezesporu i povedlo.

Julče a Sabče Pachlovým utekla „bedna" a obě obsadily bramborové 4. místo. Dále závodila Lucka Zdvořilá (5.), Ráďa Vašíček (6.), Karolína Hasalová, Zuzka Zdvořilá, Dan Bárta a Kája Bárta, který byl nejmladším účastníkem závodu.

Všem děkujeme za reprezentaci a ještě jednou blahopřejeme medailistce ke skvělému výkonu.

V sobotu 26. května proběhla v Třebíči republiková soutěž ČASPV v atletice konaná pod záštitou Tomáše Kratochvíla, rekordmana ve skoku do dálky v žákovské kategorii. Soutěžního klání krajů ČR ve čtyřech discilínách (sprint, hod, skok daleký a běh vytrvalý) se kromě obrovského počtu závodníků rozdělených do šesti kategorií také zúčastnili dva členové našeho sokolského týmu, sourozenci Radek a Romana Vašíčkovi.

Velice se dařilo Romaně, která podala nádherné výkony a v konečném hodnocení získala ve své kategorii bronzovou medaili, za což jí náleží velká gratulace a dík za vzornou reprezentaci Pardubického kraje a hlavně TJ sokol Osík.