OSÍK.cz oficiální internetové stránky obce Osík, vesnice roku 2008

Olympijský běh

Druhým rokem pořádala TJ Sokol Osík z.s. tento běh jako připomínku založení Olympijského hnutí.
Po loňských zkušenostech se pořadatelé připravili na středu 20. 6. 2018 zase o něco pečlivěji a došlo i na změny, u nás především ve vedení tras a nově se běžely i 3 kilometry.
Ranní úvod do běhu obstaraly obě naše školy, děti z mateřské absolvovaly 500 metrovou dráhu v doprovodu učitelek. Do celostátní akce se zapojilo na 40 žáků základní školy na trasách 0,5 a 1 kilometr dlouhých. Po vyhodnocení se žáci vrátili do ZŠ, aby úspěšně zakončili posledních pár dnů před prázdninami.
Od 17 hodin probíhaly závody dětí, půl kilometrů běželo šest dívek a šest chlapců. Na 1 km trať vyběhli čtyři chlapci a pouze dvě děvčata. Nejlepším věnoval objednatel akce drobné odměny a medaile.
Úderem 18 hodiny startoval celostátní běh i v Osíku. Na 3km trati startovali tři muži z Osíku, zvítězil ten nejmladší Dominik Novák před Martinem Motyčkou ml. a bronzovou medaili si odnesl o 50 let starší Jan Němec. Žen startovalo 11, pole běžkyň ovládly sestry Tesařovy, třetí skončila Osícká rodačka Lenka Šplíchalová (Nežádalová), opět šlo o souboj generací.
Na 5km trati po roce zase úřadovali bratři Fliedrovi, Tomáš zvítězil v čase 18:50 min. Blahopřejeme třetímu borci, jímž byl Aleš Radil z Osíku, čtvrtý doběhl další spoluobčan a to Petr Kundera.
Mezi osmi ženami si nejlépe vedla Anežka Valigurská před Petrou Karabinovou a Miriam Tichou, Osícká Renata Nováková doběhla sedmá. V obou kategoriích byli nejlepší, v termínu nepřihlášení, běžci z Poličky, které jsme nemohli uvést do výsledků.

Celkově se akce vydařila, poděkování všem pořadatelům a za pomoc také pracovníkům obce, hasičům za stan a Michalu Zölflovi za ozvučení.